Pénzügyek kezelése - Áttekintés

A Pénzügyek menüpont lehetőséget nyújt a hallgató tanulmányaival kapcsolatos pénzügyek teljeskörű ügyintézésére. Az egyes almenük elérhetők a bal menüsor Pénzügyek menüjéből lenyíló menüsorban, vagy a Pénzügyek főmenüből.

Az Áttekintés menüpont egy összefoglaló felület, amely átfogó betekintést engedj a hallgató tanulmányaival kapcsolatos pénzügyeibe.

A felületen megjelenik a kiválasztott gyűjtőszámla egyenlege, az aktuális befizetendő és befizetett tételek, az ösztöndíjak és kifizetések listája.

Mindezek mellett itt elérhető még számos olyan funkció is, amely több menüpontról is elérhető, például a tétel kiírás, a beállítások és a tranzakciók.

A Gyűjtőszámlák kezelése gombra kattintva érhető el a felület, ahol az egyes gyűjtőszámlák részletei és azok egyenlegei kerülnek megjelenítésre. Az egyes gyűjtőszámlák részleteiben megtekinthetőek a számlához kapcsolódó tranzakciók, beállítható az automatikus teljesítés, valamint az egyenlegen lévő pénzt is itt van lehetőség visszautalni. A gyűjtőszámlák kezeléséről a Központi Tanulmányi Iroda tájékoztatójában olvashat bővebben.

Az Áttekintés középső kártyáján külön felhívja a rendszer a figyelmet a befizetendő, ezen belül is a lejárt esedékességű tételekre.

A Befizetett tételek felületen a már pénzügyi teljesítést nem igénylő tételek jelennek meg, függetlenül attól, hogy azt a hallgató fizette be, befizető szervezet vagy éppen diákhitellel történt a kiegyenlítés. Amennyiben a hallgatónak ösztöndíj visszafizetési kötelezettsége keletkezett, és azt be is fizette, akkor ezek a befizetett(=visszafizetett) tételek is itt tekinthetőek meg.

A sor végi Részletek gombra kattintva láthatóvá válnak a kiírás részletes adatai, mint a rögzített Diákhitel státuszok és szerződésszámok, a már leadott kérvények, a számla, valamint a befizető adatai. Itt elérhetőek a befizetett tétellel kapcsolatos funkciók is (Számla adatok, Nyomtatás, Kérvény leadása).

A Tranzakciók menüponton tekinthetőek meg a hallgató összes korábbi pénzügyi tranzakciójának adatai. A felületen megjelennek azok a tranzakciók is, amelyek valamely okból kifolyólag érvénytelenné váltak pl. egy sikertelen bankkártyás befizetés miatt.

A tranzakciók listája szűrési feltételekkel szűkíthető félév, típus vagy tranzakció iránya szerint.

Az egyes tranzakciók részleteit is meg lehet tekinteni a sor végén található Részletek gombra kattintva.

Az Ösztöndíjak és kifizetések menüponton félévenként szűrhetően láthatóak azok a kifizetések, amelyeket az intézmény kifizetett vagy kifizetni szándékozik a hallgató számára. A listában tipikusan ösztöndíjak és egyéb támogatások jelennek meg. A befizetések esetleges jóváírásai a Jóváírások felületen találhatóak meg.

A felületen színek segítik a tájékozódást az egyes kifizetési tételek között: kék az Aktív vagy Feldolgozás alatti, zöld a Teljesített, piros a Törölt, narancs a Bank által visszautasított státuszú sor. A sorok végén található Részletek gombra kattintva megtekinthetőek a kifizetési tétel részletesebb adatai is.

Az Adatok és beállítások menüponton kezelhetők a hallgató tanulmányaival kapcsolatos pénzügyi háttérbeállításai. A menüponton megtekinthető adatok: Bankszámlaszámok, Befizető partnerek, Diákhitel2, Nyilatkozatok, Nyugdíjpénztár és Egészségpénzár.

Bankszámlaszámok szerkesztésére jelenleg csak a kari Tanulmányi Osztálynak/Hivatalnak van jogosultsága, adatbiztonsági okokból a hallgató maga nem módosíthatja azt.

A Befizetendő menüponton fizethetők be a hallgató képzésében kiírt befizetési kötelezettségek. A befizetendő tételek kezeléséről külön segédletünkben talál részleteket.

Bizonyos kategóriákban befizetendő tételt a hallgató saját maga is képes kiírni, ezek kezeléséről külön segédletünkben talál részleteket.