Neptun Egységes Tanulmányi Rendszer

Igazolt távollét rögzítése vizsgán

Nyomtatóbarát változatPDF változat

Változik a vizsgán való meg nem jelenés rögzítésének módja. A távollét igazolására új fejlesztés került kiadásra.

Tisztelt Oktató!

Ezúton szeretnénk felhívni a figyelmét hogy kikerült a Neptun oktatói webes felületre a vizsgán meg nem jelenés igazolt távollétének rögzítési lehetősége.

A korábban megszokott Beszámít és NJM (Nem Jelent Meg) jelölők mellett egy harmadik, Igazoltan távol jelölő található a vizsgára jelentekezett hallgatók sorában.

Korábbi rögzítési eljárás módosításával abban az esetben ha a hallgató nem jelenik meg a vizsgán, és ezt az oktató által elfogadottan igazolja, úgy az NJM mellett az Igazoltan távol jelölőt is szükséges bepipálni.

A Beszámít oszlop értéke a továbbiakban minden esetben bepipálva kell maradjon.

A változás a 2017/18/2 szemesztertől lép életbe. Az Igazoltan távol jelölő oktatói webes megjelenését követően a Beszámít jelölő elvételre kerül a felületről.

Levél Csapda